Hlavní strana
O mně
Individuální konzultace
Párová konzultace
Práce s dětmi
Poradenství

 

 

 

Taťána Šimečková - psychologické poradenství a diagnostika
Vackova 44, Brno - Královo Pole

tana.simeckova@volny.cz

 

Mgr. Taťána Šimečková

nar. 1975 v Liberci

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

V letech 2000 a 2001 jsem pracovala jako psycholog v Psychiatrické léčebně v Dobřanech u Plzně. Věnovala jsem se jak diagnostice, tak terapeutické práci s pacienty závislými na alkoholu a s lidmi trpícími schizofrenií.

Od května r. 2001 do září r. 2002 jsem pracovala jako psycholog na Neurologické klinice Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Zde jsem se setkávala s pacienty kliniky a s jejich rodinnými příslušníky.
Krátce jsem mívala také služby na Krizovém centru při Psychiatrické klinice nemocnice.

Od r. 2006 do září 2013 jsem pracovala jako psycholog v Manželské a rodinné poradně v Brně. Mými klienty byli jak jednotlivci, tak páry řešící různé vztahové problémy. Postupně jsem stále více pracovala i s rodiči a jejich dětmi. Pro mne milými klienty byli pěstouni a pěstounky s dětmi v náhradní rodinné péči.

Od roku 2013 spolupracuji s brněnskými organizacemi TRIADA a Trialog, kde se věnuji odbornému poradenství a doprovázení a vzdělávání pěstounů a také vzdělávání profesionálů v oblasti náhradní rodinné péče.


Certifikáky a odborné výcviky

Od r. 2009 mám certifikát Gestalt terapeuta udělený Českým institutem pro výcvik v Gestalt terapii, program je akreditovaný Českou lékařskou společností JEP, jedná se o komplexní výcvikový program v psychoterapii.

V r. 2018 jsem získala také certifikát v Postgraduálním výcviku v Gestalt terapii s děmi a adolescenty.

Od r. 2018 jsem také certifikována jako Manželský a rodinný poradce II. stupně v rámci Asociace manželských a rodinných poradců ČR.

V r. 2005 jsem získala certifikát ve Výcviku v systemické psychoterapii udělený Institutem pro systemickou zkušenost. Jedná se opět o komplexní vzdělávací program certifikovaný v oblasti zdravotnictví.

Vyškolená jsem rovněž v Rorschachově metodě. Kurz jsem absolvovala v Brně v r. 2008.

V r. 2014 jsem získala certifikát ve výcviku Dyadické vývojové terapie, který pořádá Institut Natama v Praze.

V r. 2014 jsem získala oprávnění k užívání a dalšímu šíření metody My Backpack v České republice.


Členství v odborných organizacích

Asociace manželských a rodiných poradců ČR

Česká společnost pro Gestalt terapii

ASTRA - profesní skupina zaměřená na práci s dětmi s poruchou attachmentu

 Odkazy

www.games4therapy.com

www.natama.cz

www.mybackpack.cz


Jsem vdaná, mám tři děti. S dcerou běháme rekreačně agility s malou šeltií. Ráda cestuji. Neumím si představit lidský život bez duchovního rozměru - já sama jsem zakotvila v křesťanské duchovní tradici, ale jsem otevřená všem, kteří, stejně jako já, stále něco hledají...